Onderzoek naar combinatiebanen en loopbaanpaden in jeugdzorg
Combinatiebanen en zij-instroom worden vaak genoemd als kansrijke oplossingen voor de personeelstekorten in jeugdzorg en het verlagen van de uitstroom. Wat weten we hierover? Waar komen zij-instromers vandaan? Waar gaan medewerkers heen als ze de sector verlaten? Hoeveel medewerkers hebben een combinatiebaan en welke combinaties komen voor? Jeugdzorg werkt! liet dit uitzoeken.

ABF Research heeft op basis van CBS-data onderzoek gedaan naar combinatiebanen en loopbaanpaden in jeugdzorg: zij-instroom en zij-uitstroom. Wat zien we?
Combinatiebanen
In 2022 had 16% van de medewerkers een combinatiebaan. Dat kunnen meerdere banen in jeugdzorg zijn of een baan in jeugdzorg, gecombineerd met een baan buiten jeugdzorg. Over de afgelopen vijf jaar is dit percentage ongeveer gelijk gebleven.
Loopbaanpaden - instroom en uitstroom
De meeste mobiliteit is te zien met:
- gehandicaptenzorg
- geestelijke gezondheidszorg
- uitzendbranche (gaat om werk dat verricht wordt via een uitzendbureau, niet de intercedent)
- overheid (waaronder gemeenten)
Verder valt op:
- Er is meer uitstroom naar de geestelijke gezondheidszorg dan instroom vanuit deze branche naar de jeugdzorg.
- Vanuit de gehandicaptenzorg is er meer instroom in de jeugdzorg dan dat er medewerkers vanuit de jeugdzorg naar de gehandicaptenzorg uitstromen.
- De in- en uitstroom tussen de uitzendbranche en de jeugdzorg is ongeveer even groot.
- Er stromen meer medewerkers uit de jeugdzorg naar de overheid dan dat er medewerkers vanuit de overheid de jeugdzorg instromen.
Benieuwd naar het complete overzicht?
Download het rapportJohan Siegert
Adviseur arbeidsmarkt en onderzoek
Meer weten? Neem contact op!

Meer weten? Neem contact op!